• 27
    верасня | Аў , 19.00
    Камерная сцэна
    Kаханне  як мілітарызм  (16+)
    Прэм'ера
    Kаханне як мілітарызм (16+)
    П.Гладзілін 
    камедыя
     
    рэжысёр Д.Цішко
    мастак Л.Малашанка, К.Пержукова
  • 27
    верасня | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    ART  (16+)
    ART (16+)
    Я.Рэза
    камедыя ў адной дзеі

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак А.Арлоў

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ОПЛАТА ПЕРЕД СПЕКТАКЛЕМ 
  • 28
    верасня | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Пан Тадэвуш  (16+)
    Пан Тадэвуш (16+)
    А.Міцкевіч
    шляхоцкая гісторыя ў 2-х дзеях 
     
    рэжысёр М.Пінігін
    мастак З.Марголін

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ОПЛАТА ПЕРЕД СПЕКТАКЛЕМ ......
  • 30
    верасня | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Пiнская шляхта  (14+)
    Пiнская шляхта (14+)
    В.Дунін-Марцінкевіч
    фарс-вадэвіль у адной дзеі 
     
    рэжысёр М.Пінігін
    мастак В.Мацкевіч
  • 01
    кастрычніка | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    Дзве  душы  (16+)
    Прэм'ера
    Дзве душы (16+)
    М.Гарэцкі
    сцэны

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак Б.Герлаван

    СІНХРОННЫ ПЕРАКЛАД НА АНГЛІЙСКУЮ МОВУ

    АПЛАТА ПЕРАД СПЕКТАКЛЕМ
  • 02
    кастрычніка | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Местачковае  кабарэ  (16+)
    Местачковае кабарэ (16+)
    кабарэ ў 2-х дзеях
     
    рэжысёр М.Пінігін
    мастак А.Ігруша


  • 04
    кастрычніка | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Чорная панна Нясвіжа  (14+)
    Чорная панна Нясвіжа (14+)
    А.Дудараў 
    містычная легенда аб любові ў адной дзеі 
     
    рэжысёр В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ОПЛАТА......
  • 05
    кастрычніка | Ср , 19.00
    Камерная сцэна
    Старамодная камедыя  (16+)
    Старамодная камедыя (16+)
    А.Арбузаў
    меладрама ў адной дзеі
     
    рэжысёр В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван
  • 05
    кастрычніка | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Людзі на балоце  (14+)
    Людзі на балоце (14+)
    І.Мележ
    палеская хроніка на дзве дзеі

    рэжысёр  А.Гарцуеў
    мастак І.Анісенка


  • 06
    кастрычніка | Чц , 19.00
    Камерная сцэна
    Шабаны  (16+)
    Шабаны (16+)
    А.Бахарэвіч
    гісторыя

    рэжысёр А.Ганум
    мастак А.Камянец
  • 06
    кастрычніка | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    ART  (16+)
    ART (16+)
    Я.Рэза
    камедыя ў адной дзеі

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак А.Арлоў

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ОПЛАТА ПЕРЕД СПЕКТАКЛЕМ 
  • 07
    кастрычніка | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Пан Тадэвуш  (16+)
    Пан Тадэвуш (16+)
    А.Міцкевіч
    шляхоцкая гісторыя ў 2-х дзеях 
     
    рэжысёр М.Пінігін
    мастак З.Марголін

    СІНХРОННЫ ПЕРАКЛАД НА АНГЛІЙСКУЮ МОВУ

    АПЛАТА......
  • 08
    кастрычніка | Сб , 19.00
    Камерная сцэна
    Kаханне  як мілітарызм  (16+)
    Прэм'ера
    Kаханне як мілітарызм (16+)
    П.Гладзілін 
    камедыя
     
    рэжысёр Д.Цішко
    мастак Л.Малашанка, К.Пержукова
  • 08
    кастрычніка | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    Офіс  (16+)
    Офіс (16+)
    І.Лаўзунд 
    бесхрыбетнасць 
    у адной дзеі

    рэжысёр К.Аверкава
    мастак А.Ігруша

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ОПЛАТА......
  • 09
    кастрычніка | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Хам  (16+)
    Хам (16+)
    Э.Ажэшка
    нёманскі міф у 2-х частках 
     
    рэжысёр А.Гарцуеў
    мастак І.Анісенка
  • 11
    кастрычніка | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Дзве  душы  (16+)
    Прэм'ера
    Дзве душы (16+)
    М.Гарэцкі
    сцэны

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак Б.Герлаван

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ОПЛАТА ПЕРЕД СПЕКТАКЛЕМ 
  • 12
    кастрычніка | Ср , 19.00
    Камерная сцэна
    ГендэльБах  (16+)
    ГендэльБах (16+)
    П.Барц 
    вячэра без антракту
     
    рэжысёр Г.Мушперт 
    мастак А.Грубін
  • 12
    кастрычніка | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Паўлінка  (12+)
    Паўлінка (12+)
    Янка Купала
    сцэны са шляхоцкага жыцця 
     
    Рэжысёр Л. Літвінаў
    Мастак Б. Малкін

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ОПЛАТА ПЕРЕД СПЕКТАКЛЕМ ......
  • 13
    кастрычніка | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    жАрт to you  (16+)
    жАрт to you (16+)
    Канцэрт-капуснік
  • 14
    кастрычніка | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Чайка  (16+)
    Чайка (16+)
    А.Чэхаў
    камедыя

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак М.Яцоўскіс

    СІНХРОННЫ ПЕРАКЛАД НА АНГЛІЙСКУЮ МОВУ

    АПЛАТА ПЕРАД СПЕКТАКЛЕМ
  • 15
    кастрычніка | Сб , 19.00
    Камерная сцэна
    Kаханне  як мілітарызм  (16+)
    Прэм'ера
    Kаханне як мілітарызм (16+)
    П.Гладзілін 
    камедыя
     
    рэжысёр Д.Цішко
    мастак Л.Малашанка, К.Пержукова
  • 15
    кастрычніка | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    Вечар  (14+)
    Вечар (14+)
    А.Дудараў
    рэквіем 
     
    рэжысёр В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ОПЛАТА ПЕРЕД СПЕКТАКЛЕМ ......
  • 16
    кастрычніка | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Лістапад. Андэрсен.  (16+)
    Лістапад. Андэрсен. (16+)
    А.Папова 
    казкі для дарослых 
    паводле 
    Х.К.Андэрсена
     
    рэжысёр  М.Пінігін
    мастак Б.Герлаван

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ...
  • 18
    кастрычніка | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Паўлінка  (12+)
    Паўлінка (12+)
    Янка Купала
    сцэны са шляхоцкага жыцця 
     
    Рэжысёр Л. Літвінаў
    Мастак Б. Малкін
     
    НА СЦЭНЕ ЦЭНТРАЛЬНАГА ДОМА АФІЦЭРАЎ
  • 19
    кастрычніка | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Чорная панна Нясвіжа  (14+)
    Чорная панна Нясвіжа (14+)
    А.Дудараў 
    містычная легенда аб любові ў адной дзеі 
     
    рэжысёр В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван
     
    НА СЦЭНЕ ЦЭНТРАЛЬНАГА ДОМА АФІЦЭРАЎ
  • 21
    кастрычніка | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    ART  (16+)
    ART (16+)
    Я.Рэза
    камедыя ў адной дзеі

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак А.Арлоў

    СІНХРОННЫ ПЕРАКЛАД НА АНГЛІЙСКУЮ МОВУ

    АПЛАТА ПЕРАД СПЕКТАКЛЕМ......
  • 21
    кастрычніка | Пт , 19.00
    Камерная сцэна
    Шабаны  (16+)
    Шабаны (16+)
    А.Бахарэвіч
    гісторыя

    рэжысёр А.Ганум
    мастак А.Камянец
  • 22
    кастрычніка | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    Вельтмайстар-Акардэон  (16+)
    Вельтмайстар-Акардэон (16+)
    М.Мерман
    спектакль-канцэрт

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак Б.Герлаван

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ОПЛАТА ПЕРЕД СПЕКТАКЛЕМ 
  • 23
    кастрычніка | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Не мой  (14+)
    Не мой (14+)
    А.Адамовіч
    драма ў адной дзеі

    рэжысёр А.Гарцуеў
    мастак Б.Герлаван

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ОПЛАТА ПЕРЕД СПЕКТАКЛЕМ ......
  • 25
    кастрычніка | Аў , 19.00
    Камерная сцэна
    Антыгона  (16+)
    Антыгона (16+)
    Ж.Ануй 
    трагедыя
     
    рэжысёр М.Капульцэвіч
    мастак Л.Малашанка
  • 25
    кастрычніка | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Пiнская шляхта  (14+)
    Пiнская шляхта (14+)
    В.Дунін-Марцінкевіч
    фарс-вадэвіль у адной дзеі 
     
    рэжысёр М.Пінігін
    мастак В.Мацкевіч

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ОПЛАТА ПЕРЕД......
  • 26
    кастрычніка | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Дзве  душы  (16+)
    Прэм'ера
    Дзве душы (16+)
    М.Гарэцкі
    сцэны

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак Б.Герлаван

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ОПЛАТА ПЕРЕД СПЕКТАКЛЕМ 
  • 27
    кастрычніка | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Местачковае  кабарэ  (16+)
    Местачковае кабарэ (16+)
    кабарэ ў 2-х дзеях
     
    рэжысёр М.Пінігін
    мастак А.Ігруша


  • 28
    кастрычніка | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Тэатр  Уршулі  Радзівіл  (16+)
    Тэатр Уршулі Радзівіл (16+)
    Ф.У.Радзівіл 
    нясвіжская арлекінада ў 2-х дзеях
    рэжысёр М.Пінігін
    мастак В.Мацкевіч

    СІНХРОННЫ ПЕРАКЛАД НА АНГЛІЙСКУЮ МОВУ

    АПЛАТА ПЕРАД......
  • 29
    кастрычніка | Сб , 19.00
    Камерная сцэна
    Kаханне  як мілітарызм  (16+)
    Kаханне як мілітарызм (16+)
    П.Гладзілін 
    камедыя
     
    рэжысёр Д.Цішко
    мастак Л.Малашанка, К.Пержукова
  • 29
    кастрычніка | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    ART  (16+)
    ART (16+)
    Я.Рэза
    камедыя ў адной дзеі

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак А.Арлоў

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ОПЛАТА ПЕРЕД СПЕКТАКЛЕМ 
  • 30
    кастрычніка | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Пан Тадэвуш  (16+)
    Пан Тадэвуш (16+)
    А.Міцкевіч
    шляхоцкая гісторыя ў 2-х дзеях 
     
    рэжысёр М.Пінігін
    мастак З.Марголін

    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

    ОПЛАТА ПЕРЕД СПЕКТАКЛЕМ ......

Навіны

aрхіў навін

Гастролі

  • "ART" у Парыжы
    16 чэрвеня 2016 года

    Паказ у рамках Першых беларускіх тэатральных сезонаў у Францыі.

Для кожнай краіны нацыянальны драматычны тэатр з’яўляецца вялікай каштоўнасцю. Ён размаўляе з гледачом мовай свайго народа, выказвае праз сваю літаратуру думкі і пачуцці нацыі. Я спадзяюся, што і надалей Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы будзе максімальна адпавядаць народнай душы, падтрымліваць традыцыі і адкрываць новыя імёны беларускіх пісьменнікаў. Каб мары нашых геніяў Купалы, Коласа, Багдановіча аб незалежнай, вольнай, адукаванай Беларусі спраўдзіліся.

Мікалай Пінігін
Мікалай Пінігін
Мастацкі кіраунік тэатра
about
Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы – найстарэйшы прафесійны тэатр у Беларусі, галоўная драматычная пляцоўка краіны.
Заснаваны ў верасні 1920 года намаганнямі першага мастацкага кіраўніка Фларыяна Ждановіча. Тэатр імя Янкі Купалы на працягу многіх гадоў паспяхова захоўвае найлепшыя дасягненні айчыннага тэатральнага мастацтва, а таксама спалучае традыцыйныя каштоўнасці з устаноўкай на няспынны мастацкі пошук і творчы эксперымент. Рэпертуар тэатра налічвае каля 25 пастановак розных жанраў і форм паводле п’ес айчынных класікаў, а таксама сучасных аўтараў, дзеля чаго актыўна супрацоўнічае з найлепшымі драматургамі, мастакамі і рэжысёрамі.
* на фотаздымку трупа
Беларускага Дзяржаўнага Тэатра 1924 г.
Інфармацыя па набыцці квіткоў
+375 (17) 327-17-17
Каса тэатра працуе з 10:00 да 20:00
вул. Энгельса 7, Мінск, 220030, Рэспубліка Беларусь