• 08
    снежня | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Калядныя сустрэчы (Скрыжаванне) (12+)
    Калядныя сустрэчы (Скрыжаванне) (12+)
    музычна-пластычная фантазия

    рэжысёр-пастаноўшчык Д.Філіповіч

    мастак А.Камянец
      
  • 09
    снежня | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Гарачае сэрца (16+)
    Прэм'ера
    Гарачае сэрца (16+)
    А.Астроўскі 
    камедыя чалавечага жыцця ў дзвюх дзеях 
     
    рэжысёр-пастаноўшчык В.Еранькова
    мастак Б.Герлаван
  • 10
    снежня | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    Вечар  (12+)
    Вечар (12+)
    А.Дудараў
    рэквіем 
     
    рэжысёр-пастаноўшчык В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван
  • 11
    снежня | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Чорная панна Нясвіжа  (12+)
    Чорная панна Нясвіжа (12+)
    А.Дудараў 
    містычная легенда пра каханне ў адной дзеі 
     
    рэжысёр-пастаноўшчык В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван
  • 13
    снежня | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Музыка душы (0+)
    Прэм'ера
    Музыка душы (0+)
    жывая музыка артыстаў
    аркестра тэатра
  • 14
    снежня | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Наш космас (12+)
    Прэм'ера
    Наш космас (12+)
  • 16
    снежня | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Канцэрт харэаграфічнага ансамбля "Харошкі". Праграма "Па старонках Полацкага сшытка"
    Канцэрт харэаграфічнага ансамбля "Харошкі". Праграма "Па старонках Полацкага сшытка"
  • 17
    снежня | Сб , 18.00
    Галоўная сцэна
    Modern Culture View (0+)
    Modern Culture View (0+)
    Шоу, в основе которого  лежит демонстрация
    коллекций одежды различных стилей.
  • 27
    снежня | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Апошні атракцыён (16+)
    Прэм'ера
    Апошні атракцыён (16+)
  • 29
    снежня | Чц , 11.30
    Галоўная сцэна
    Гісторыя шакаладнага дрэва (0+)
    Гісторыя шакаладнага дрэва (0+)
    А.Мазькоў
    казка
    рэжысёр-пастаноўшчык
      Д. Філіповіч
    мастак 
    Л. Сідзельнікава
  • 30
    снежня | Пт , 11.30
    Галоўная сцэна
    Гісторыя шакаладнага дрэва (0+)
    Гісторыя шакаладнага дрэва (0+)
    А.Мазькоў
    казка
    рэжысёр-пастаноўшчык
      Д. Філіповіч
    мастак 
    Л. Сідзельнікава
  • 03
    студзеня | Аў , 11.30
    Галоўная сцэна
    Гісторыя шакаладнага дрэва (0+)
    Гісторыя шакаладнага дрэва (0+)
    А.Мазькоў
    казка
    рэжысёр-пастаноўшчык
      Д. Філіповіч
    мастак 
    Л. Сідзельнікава
  • 04
    студзеня | Ср , 11.30
    Галоўная сцэна
    Гісторыя шакаладнага дрэва (0+)
    Гісторыя шакаладнага дрэва (0+)
    А.Мазькоў
    казка
    рэжысёр-пастаноўшчык
      Д. Філіповіч
    мастак 
    Л. Сідзельнікава
  • 05
    студзеня | Чц , 11.30
    Галоўная сцэна
    Гісторыя шакаладнага дрэва (0+)
    Гісторыя шакаладнага дрэва (0+)
    А.Мазькоў
    казка
    рэжысёр-пастаноўшчык
      Д. Філіповіч
    мастак 
    Л. Сідзельнікава
  • 06
    студзеня | Пт , 11.30
    Галоўная сцэна
    Гісторыя шакаладнага дрэва (0+)
    Гісторыя шакаладнага дрэва (0+)
    А.Мазькоў
    казка
    рэжысёр-пастаноўшчык
      Д. Філіповіч
    мастак 
    Л. Сідзельнікава
  • 06
    студзеня | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Калядныя сустрэчы (Скрыжаванне) (12+)
    Калядныя сустрэчы (Скрыжаванне) (12+)
    музычна-пластычная фантазия

    рэжысёр-пастаноўшчык Д.Філіповіч

    мастак А.Камянец
      
  • 08
    студзеня | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Музыка душы(0+)
    Музыка душы(0+)
    жывая музыка артыстаў
    аркестра тэатра
  • 11
    студзеня | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Апошні атракцыён (16+)
    Апошні атракцыён (16+)
  • 12
    студзеня | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Час жыцця (12+)
    Час жыцця (12+)
    звычайная гісторыя
     
    рэжысёр-пастаноўшчык І.Малаў
    мастак А.Камянец
    кампазітар А.Шырын
  • 13
    студзеня | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    DONNA SOLA (ЖАНЧЫНА АДНА) (18+)
    DONNA SOLA (ЖАНЧЫНА АДНА) (18+)
    Трагіфарс

    Рэжысёр-пастаноўшчык  Венедыкт Растрыжэнкаў
    Мастак  Валерый Юркевіч

  • 13
    студзеня | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Музыка душы(0+)
    Музыка душы(0+)
    жывая музыка артыстаў
    аркестра тэатра
  • 14
    студзеня | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    Жаніцьба (12+)
    Жаніцьба (12+)
    Мікалай Гогаль
    надзвычайна неверагоднае здарэнне
     
    рэжысёр-пастаноўшчык Д.Філіповіч
    мастак А.Камянец
  • 15
    студзеня | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Паўлінка  (12+)
    Паўлінка (12+)
    Янка Купала
    сцэны са шляхоцкага жыцця 
     
    рэжысёр Л.Літвінаў
    мастак Б.Малкін
  • 17
    студзеня | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Чорная панна Нясвіжа  (12+)
    Чорная панна Нясвіжа (12+)
    А.Дудараў 
    містычная легенда пра каханне ў адной дзеі 
     
    рэжысёр-пастаноўшчык В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван
  • 18
    студзеня | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Гарачае сэрца (16+)
    Гарачае сэрца (16+)
    А.Астроўскі 
    камедыя чалавечага жыцця ў дзвюх дзеях 
     
    рэжысёр-пастаноўшчык В.Еранькова
    мастак Б.Герлаван
  • 19
    студзеня | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Наш космас (12+)
    Наш космас (12+)
  • 20
    студзеня | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Апошні атракцыён (16+)
    Апошні атракцыён (16+)
  • 24
    студзеня | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Чакана гучна і да болю блізка (16+)
    Чакана гучна і да болю блізка (16+)
    М.Паніч 
    трагікамедыя 

    рэжысёр-пастаноўшчык Д.Філіповіч 

    мастак А.Камянец
  • 24
    студзеня | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Музыка душы(0+)
    Музыка душы(0+)
    жывая музыка артыстаў
    аркестра тэатра
  • 25
    студзеня | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Вечар  (12+)
    Вечар (12+)
    А.Дудараў
    рэквіем 
     
    рэжысёр-пастаноўшчык В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван
  • 26
    студзеня | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    DONNA SOLA (ЖАНЧЫНА АДНА) (18+)
    DONNA SOLA (ЖАНЧЫНА АДНА) (18+)
    Трагіфарс

    Рэжысёр-пастаноўшчык  Венедыкт Растрыжэнкаў
    Мастак  Валерый Юркевіч

  • 27
    студзеня | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Чорная панна Нясвіжа  (12+)
    Чорная панна Нясвіжа (12+)
    А.Дудараў 
    містычная легенда пра каханне ў адной дзеі 
     
    рэжысёр-пастаноўшчык В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван
  • 28
    студзеня | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    Гарачае сэрца (16+)
    Гарачае сэрца (16+)
    А.Астроўскі 
    камедыя чалавечага жыцця ў дзвюх дзеях 
     
    рэжысёр-пастаноўшчык В.Еранькова
    мастак Б.Герлаван
  • 29
    студзеня | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Апошні атракцыён (16+)
    Апошні атракцыён (16+)
  • 31
    студзеня | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Наш космас (12+)
    Наш космас (12+)
  • 24
    лютага | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    no photo
    Канцэрт харэаграфічнага ансамбля "Харошкі". Праграма "Зімачка"
  • 20
    красавіка | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    no photo
    Канцэрт харэаграфічнага ансамбля "Харошкі". Праграма "Вясна"
  • 12
    мая | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    no photo
    Канцэрт харэаграфічнага ансамбля "Харошкі". Праграма "Вяртанне"

Навіны

aрхіў навін
  • 07 снежня
    Тэатральны юбіляр!

    Амаль 65 год таму Генадзь Сцяпанавіч Аўсяннікаў першы раз выйшаў на сцэну Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Янкі Купалы і не пакідае яе па сённяшні дзень!

    Паважаны Генадзь Сцяпанавіч, у такі святочны дзень калектыў тэатра віншуе і дзякуе Вам за ...

  • 21 лiстапада
    VIII Рэспубліканскі фестываль нацыянальнай драматургіі

    16 лiстапада былі абвешчаны імёны пераможцаў 8-га Рэспубліканскага фестываля нацыянальнай драматургіі, які праводзіўся ў Магілёўскім абласным тэатры драмы і камедыі імя В.І. Дуніна-Марцінкевіча.

    Дыпломам лаўрэата рэспубліканскага фестывалю нацыянальнай...

Гастролі

  • 3-4 лістапада
    Учора, 3 лістапада, для жыхароў і гасцей горада Гомеля, Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы паказаў містычную легенду пра каханне – "Чорную панну Нясвіжа" паводле А.Дударава. А сення, 4 лістапада адбудзецца паказ спектакля для самых...
Фларыян Паўлавіч Ждановіч
Фларыян Паўлавіч Ждановіч
Рэжысёр,акцёр
Еўсцігней Афінагенавіч Міровіч
Еўсцігней Афінагенавіч Міровіч
Рэжысёр,акцёр

*Заснавальнікі нацыянальнага тэатра, выдатныя дзеячы, якія заклалі пачатак вялікага поспеху тэатра на доўгія гады

Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы – найстарэйшы прафесійны тэатр у Беларусі, галоўная драматычная пляцоўка краіны.
Заснаваны ў верасні 1920 года намаганнямі першага мастацкага кіраўніка Фларыяна Ждановіча. Купалаўскі тэатр на працягу многіх гадоў паспяхова захоўвае найлепшыя дасягненні айчыннага тэатральнага мастацтва, а таксама спалучае традыцыйныя каштоўнасці з устаноўкай на няспынны мастацкі пошук і творчы эксперымент. Рэпертуар тэатра налічвае каля 25 пастановак розных жанраў і форм паводле п’ес айчынных класікаў, а таксама сучасных аўтараў, дзеля чаго актыўна супрацоўнічае з найлепшымі драматургамі, мастакамі і рэжысёрамі.
* на фотаздымку трупа
Беларускага Дзяржаўнага Тэатра 1924 г.

about
Інфармацыя па набыцці квіткоў
+375 (17) 367-17-17
вул. Энгельса 7а, Мінск, 220030, Рэспубліка Беларусь