• 15
    лістапада | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Паўлінка  (12+)
    Паўлінка (12+)
    Янка Купала
    сцэны са шляхоцкага жыцця 
     
    Рэжысёр Л. Літвінаў
    Мастак Б. Малкін


    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

  • 15
    лістапада | Пт , 19.00
    Камерная сцэна
    Kаханне  як мілітарызм  (16+)
    Kаханне як мілітарызм (16+)
    П.Гладзілін 
    камедыя
     
    рэжысёр Д.Цішко
    мастак Л.Малашэнка, К.Пержукова
  • 16
    лістапада | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    Шляхціц Завальня, або Беларусь у фантастычных апавяданнях (12+)
    Прэм'ера
    Шляхціц Завальня, або Беларусь у фантастычных апавяданнях (12+)
    Я.Баршчэўскі
    праява

    рэжысёр-пастаноўшчык А.Ганум
    сцэнаграфія і касцюмы К.Шымановіч, С.Ашуха
  • 17
    лістапада | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Школа падатка- плацельшчыкаў (16+)
    Школа падатка- плацельшчыкаў (16+)
    Л.Вернэй, Ж.Бэр
    камедыя ў 3-х дзеях 

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак Р.Вашкевіч
  • 19
    лістапада | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Талерантнасць. Арыгінальная назва "Бог разні" (16+)
    Талерантнасць. Арыгінальная назва "Бог разні" (16+)
    Я.Рэза

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак Р.Вашкевіч
  • 19
    лістапада | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Рэвізор (16+)
    Рэвізор (16+)
    М.Гогаль
    камедыя

    рэжысёр-пастаноўшчык  М.Пінігін
    рэжысёр Д.Цішко
    мастак М.Яцоўскіс


    На сцэне Цэнтральнага Дома афіцэраў
  • 20
    лістапада | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Паўлінка  (12+)
    Паўлінка (12+)
    Янка Купала
    сцэны са шляхоцкага жыцця 
     
    Рэжысёр Л. Літвінаў
    Мастак Б. Малкін


    На сцэне Цэнтральнага Дома афіцэраў
  • 20
    лістапада | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Юбілей ювеліра (16+)
    Юбілей ювеліра (16+)
    Н.МакОліф
    меладрама элегантнага ўзросту ў 2-х дзеях
    паводле п'есы "Юбілей Морыса" 

    рэжысёр А.Гарцуеў
    мастак І.Анісенка
  • 21
    лістапада | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Вечар  (12+)
    Вечар (12+)
    А.Дудараў
    рэквіем 
     
    рэжысёр В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван
  • 21
    лістапада | Чц , 19.00
    Камерная сцэна
    Зямля  Эльзы (16+)
    Зямля Эльзы (16+)
    Я.Пуліновіч
    жыццё

    рэжысёр  А.Ганум
    мастак К.Шымановіч, С.Ашуха
  • 22
    лістапада | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    ART  (16+)
    ART (16+)
    Я.Рэза
    камедыя ў адной дзеі

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак А.Арлоў

    Усе квіткі прададзеныя!

    SIMULTANEOUS TRANSLATION INTO ...
  • 22
    лістапада | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Рэвізор (16+)
    Рэвізор (16+)
    М.Гогаль
    камедыя

    рэжысёр-пастаноўшчык  М.Пінігін
    рэжысёр Д.Цішко
    мастак М.Яцоўскіс


    Спектакль адменены
  • 23
    лістапада | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    Чорная панна Нясвіжа  (12+)
    Чорная панна Нясвіжа (12+)
    А.Дудараў 
    містычная легенда аб любові ў адной дзеі 
     
    рэжысёр В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван
  • 24
    лістапада | Нд , 11.30
    Галоўная сцэна
    Чорная панна Нясвіжа  (12+)
    Чорная панна Нясвіжа (12+)
    А.Дудараў 
    містычная легенда аб любові ў адной дзеі 
     
    рэжысёр В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван
  • 24
    лістапада | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Пiнская шляхта  (12+)
    Пiнская шляхта (12+)
    В.Дунін-Марцінкевіч
    фарс-вадэвіль у адной дзеі 
     
    рэжысёр М.Пінігін
    мастак В.Мацкевіч
  • 25
    лістапада | Пн , 19.00
    Камерная сцэна
    Музычныя вечары ў Купалаўскім. Шэдэўры эпохі рамантызму (12+)
    Музычныя вечары ў Купалаўскім. Шэдэўры эпохі рамантызму (12+)
  • 26
    лістапада | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Пан Тадэвуш  (16+)
    Пан Тадэвуш (16+)
    А.Міцкевіч
    шляхоцкая гісторыя ў 2-х дзеях 
     
    рэжысёр М.Пінігін
    мастак З.Марголін
  • 27
    лістапада | Ср , 19.00
    Камерная сцэна
    Зямля  Эльзы (16+)
    Зямля Эльзы (16+)
    Я.Пуліновіч
    жыццё

    рэжысёр  А.Ганум
    мастак К.Шымановіч, С.Ашуха
  • 27
    лістапада | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Местачковае  кабарэ  (16+)
    Местачковае кабарэ (16+)
    кабарэ ў 2-х дзеях
     
    рэжысёр М.Пінігін
    мастак А.Ігруша


  • 28
    лістапада | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Рэвізор (16+)
    Рэвізор (16+)
    М.Гогаль
    камедыя

    рэжысёр-пастаноўшчык  М.Пінігін
    рэжысёр Д.Цішко
    мастак М.Яцоўскіс
  • 28
    лістапада | Чц , 19.00
    Камерная сцэна
    Радзіва "Прудок" (16+)
    Радзіва "Прудок" (16+)
    А. Горват
    дзённік

    рэжысёр  Р.Падаляка
    мастак К.Шымановіч
  • 29
    лістапада | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Людзі на балоце  (16+)
    Людзі на балоце (16+)
    І.Мележ
    палеская хроніка на дзве дзеі

    рэжысёр  А.Гарцуеў
    мастак І.Анісенка


    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

  • 29
    лістапада | Пт , 19.00
    Камерная сцэна
    Ураджай (16+)
    Ураджай (16+)
    П. Пражко
    камедыя

    рэжысёр  Д.Цішко
    мастак А.Жыгур
  • 30
    лістапада | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    Ноч на Каляды  (12+)
    Ноч на Каляды (12+)
    М.Гогаль
    тэатральная фантазія ў 2-х дзеях

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак З.Марголін
  • 01
    снежня | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Ноч на Каляды  (12+)
    Ноч на Каляды (12+)
    М.Гогаль
    тэатральная фантазія ў 2-х дзеях

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак З.Марголін
  • 02
    снежня | Пн , 19.00
    Галоўная сцэна
    Чорная панна Нясвіжа  (12+)
    Чорная панна Нясвіжа (12+)
    А.Дудараў 
    містычная легенда аб любові ў адной дзеі 
     
    рэжысёр В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван
  • 02
    снежня | Пн , 19.00
    Камерная сцэна
    Радзіва "Прудок" (16+)
    Радзіва "Прудок" (16+)
    А. Горват
    дзённік

    рэжысёр  Р.Падаляка
    мастак К.Шымановіч
  • 03
    снежня | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    ART  (16+)
    ART (16+)
    Я.Рэза
    камедыя ў адной дзеі

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак А.Арлоў


    SIMULTANEOUS TRANSLATION INTO ENGLISH

  • 04
    снежня | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Талерантнасць. Арыгінальная назва "Бог разні" (16+)
    Талерантнасць. Арыгінальная назва "Бог разні" (16+)
    Я.Рэза

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак Р.Вашкевіч
  • 05
    снежня | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Юбілей ювеліра (16+)
    Юбілей ювеліра (16+)
    Н.МакОліф
    меладрама элегантнага ўзросту ў 2-х дзеях
    паводле п'есы "Юбілей Морыса" 

    рэжысёр А.Гарцуеў
    мастак І.Анісенка
  • 05
    снежня | Чц , 19.00
    Камерная сцэна
    Зямля  Эльзы (16+)
    Зямля Эльзы (16+)
    Я.Пуліновіч
    жыццё

    рэжысёр  А.Ганум
    мастак К.Шымановіч, С.Ашуха
  • 07
    снежня | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    Вешальнікі (16+)
    Вешальнікі (16+)
    М.МакДонах
    чорная камедыя

    рэжысёр-пастаноўшчык  В.Краўчанка
    сцэнаграфія Б.Герлаван
  • 08
    снежня | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Творчы вечар народнай артысткі Беларусі Зоі Белахвосцік (12+)
    Творчы вечар народнай артысткі Беларусі Зоі Белахвосцік (12+)
  • 10
    снежня | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Людзі на балоце  (16+)
    Людзі на балоце (16+)
    І.Мележ
    палеская хроніка на дзве дзеі

    рэжысёр  А.Гарцуеў
    мастак І.Анісенка


    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

  • 10
    снежня | Аў , 19.00
    Камерная сцэна
    Kаханне  як мілітарызм  (16+)
    Kаханне як мілітарызм (16+)
    П.Гладзілін 
    камедыя
     
    рэжысёр Д.Цішко
    мастак Л.Малашэнка, К.Пержукова
  • 11
    снежня | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Школа падатка- плацельшчыкаў (16+)
    Школа падатка- плацельшчыкаў (16+)
    Л.Вернэй, Ж.Бэр
    камедыя ў 3-х дзеях 

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак Р.Вашкевіч
  • 11
    снежня | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Паўлінка  (12+)
    Паўлінка (12+)
    Янка Купала
    сцэны са шляхоцкага жыцця 
     
    Рэжысёр Л. Літвінаў
    Мастак Б. Малкін


    На сцэне Цэнтральнага Дома афіцэраў
  • 12
    снежня | Чц , 19.00
    Камерная сцэна
    Ураджай (16+)
    Ураджай (16+)
    П. Пражко
    камедыя

    рэжысёр  Д.Цішко
    мастак А.Жыгур
  • 12
    снежня | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Вечар  (12+)
    Вечар (12+)
    А.Дудараў
    рэквіем 
     
    рэжысёр В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван


    СИНХРОННЫЙ ПЕРЕВОД НА РУССКИЙ ЯЗЫК

  • 14
    снежня | Сб , 20.00
    Галоўная сцэна
    Венскі баль з А1 у Купалаўскім (18+)
    Венскі баль з А1 у Купалаўскім (18+)
  • 17
    снежня | Аў , 13.00
    Галоўная сцэна
    Ноч на Каляды  (12+)
    Ноч на Каляды (12+)
    М.Гогаль
    тэатральная фантазія ў 2-х дзеях

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак З.Марголін

    Усе квіткі прададзеныя!
  • 17
    снежня | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Ноч на Каляды  (12+)
    Ноч на Каляды (12+)
    М.Гогаль
    тэатральная фантазія ў 2-х дзеях

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак З.Марголін


    SIMULTANEOUS TRANSLATION INTO ENGLISH

  • 18
    снежня | Ср , 19.00
    Камерная сцэна
    Зямля  Эльзы (16+)
    Зямля Эльзы (16+)
    Я.Пуліновіч
    жыццё

    рэжысёр  А.Ганум
    мастак К.Шымановіч, С.Ашуха
  • 18
    снежня | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Шляхціц Завальня, або Беларусь у фантастычных апавяданнях (12+)
    Прэм'ера
    Шляхціц Завальня, або Беларусь у фантастычных апавяданнях (12+)
    Я.Баршчэўскі
    праява

    рэжысёр-пастаноўшчык А.Ганум
    сцэнаграфія і касцюмы К.Шымановіч, С.Ашуха
  • 19
    снежня | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Местачковае  кабарэ  (16+)
    Местачковае кабарэ (16+)
    кабарэ ў 2-х дзеях
     
    рэжысёр М.Пінігін
    мастак А.Ігруша

    Усе квіткі прададзеныя!
  • 19
    снежня | Чц , 19.00
    Камерная сцэна
    Радзіва "Прудок" (16+)
    Радзіва "Прудок" (16+)
    А. Горват
    дзённік

    рэжысёр  Р.Падаляка
    мастак К.Шымановіч
  • 26
    снежня | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Кароль Лір (16+)
    Прэм'ера
    Кароль Лір (16+)
    У. Шэкспір
    трагедыя

    рэжысёр-пастаноўшчык М.Пінігін
    сцэнаграфія і касцюмы К.Шымановіч
  • 27
    снежня | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Кароль Лір (16+)
    Прэм'ера
    Кароль Лір (16+)
    У. Шэкспір
    трагедыя

    рэжысёр-пастаноўшчык М.Пінігін
    сцэнаграфія і касцюмы К.Шымановіч
  • 28
    снежня | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    Паўлінка  (12+)
    Паўлінка (12+)
    Янка Купала
    сцэны са шляхоцкага жыцця 
     
    Рэжысёр Л. Літвінаў
    Мастак Б. Малкін


    SIMULTANEOUS TRANSLATION INTO ENGLISH

  • 29
    снежня | Нд , 11.30
    Галоўная сцэна
    Ноч на Каляды  (12+)
    Ноч на Каляды (12+)
    М.Гогаль
    тэатральная фантазія ў 2-х дзеях

    рэжысёр М.Пінігін
    мастак З.Марголін

Навіны

aрхіў навін

Гастролі

  • Купалаўскі тэатр пакажа свой спектакль-візітоўку ART у Лідзе

    15 лістапада Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы наведае з гастролямі горад Ліду са спектаклем ART. Культавы спектакль Мікалая Пінігіна будзе паказаны у гарадскім Палацы культуры.

    ART – адзін са спектакляў-візітовак Купалаўскага...

Для кожнай краіны нацыянальны драматычны тэатр з’яўляецца вялікай каштоўнасцю. Ён размаўляе з гледачом мовай свайго народа, выказвае праз сваю літаратуру думкі і пачуцці нацыі. Я спадзяюся, што і надалей Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы будзе адпавядаць народнай душы, падтрымліваць традыцыі і адкрываць новыя імёны беларускіх пісьменнікаў. Каб мары нашых геніяў Купалы, Коласа, Багдановіча аб незалежнай, вольнай, адукаванай Беларусі спраўдзіліся.

Мікалай Пінігін
Мікалай Пінігін
Мастацкі кіраўнік тэатра
about
Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы – найстарэйшы прафесійны тэатр у Беларусі, галоўная драматычная пляцоўка краіны.
Заснаваны ў верасні 1920 года намаганнямі першага мастацкага кіраўніка Фларыяна Ждановіча. Тэатр імя Янкі Купалы на працягу многіх гадоў паспяхова захоўвае найлепшыя дасягненні айчыннага тэатральнага мастацтва, а таксама спалучае традыцыйныя каштоўнасці з устаноўкай на няспынны мастацкі пошук і творчы эксперымент. Рэпертуар тэатра налічвае каля 25 пастановак розных жанраў і форм паводле п’ес айчынных класікаў, а таксама сучасных аўтараў, дзеля чаго актыўна супрацоўнічае з найлепшымі драматургамі, мастакамі і рэжысёрамі.
* на фотаздымку трупа
Беларускага Дзяржаўнага Тэатра 1924 г.
Інфармацыя па набыцці квіткоў
+375 (17) 327-17-17
Каса тэатра працуе з 10:00 да 20:00
вул. Энгельса 7, Мінск, 220030, Рэспубліка Беларусь